Üdvözli a Hidasi Szivárvány Óvoda és Bölcsőde!

Nyitva tartás: hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek: 6.30-16.30 óráig

„Ha a jövőről akarsz gondoskodni, vess magot.
Ha egy évtizeddel számolsz, ültess fát.
Ha terved egy életre szól, embert nevelj!”

Tisztelettel köszöntöm
a Hidasi Szivárvány Óvoda és Bölcsőde honlapján!

1. Az intézmény neve: Hidasi Szivárvány Óvoda

2. Az intézmény székhelye: 7696. Hidas, Petőfi u. 2.

3. Az intézmény típusa: Óvoda

4. Az intézmény OM azonosítója: 202338

5. Az intézmény férőhelyeinek száma: 50 fő

Hidas Község Baranya Megye egyik települése a 6-os számú főút két oldalán, Pécsváradtól északra, a Tolna-megyei Bonyhádtól délre öt kilométernyi távolságra található. Intézményünk két tagóvodája 1997-ben a falusi óvoda bővítésével összevonásra került, és így egy épületbe, két csoportba szerveződött a gyermekek nevelése. Intézményünk családias ház jellegű, óriási / 1990 nm területű / udvarral. A hatalmas összefüggő füves területen esztétikus fából készült mozgásfejlesztő eszközök, egy mesterséges „szánkódomb” biztosít gazdag játék- és mozgáslehetőséget. A fák, bokrok ideális élőhelyei a madaraknak, rovaroknak, tág lehetőséget kínálva a természeti környezet megismerésére és megszerettetésére. Két babaház, egy fedett levegőztető és két homokozó bővíti az udvari játszóhelyek számát. Az óvoda épülete világos, tágas, csoportonként jól felszerelt mosdóval, öltözővel. A csoportszobák eszközellátottsága minden szempontból optimális. A tornaszoba tágas és jól felszerelt benne sófal került kialakításra. Az intézmény több lépcsőben, először 2014-ben, majd 2016-ban, végül egy sikeresen elnyert pályázat kapcsán 2018-2019-ben került teljes felújításra.

Intézményünk két óvodai és egy bölcsődei csoporttal üzemel. Az óvodai nevelés mellett bölcsődei ellátást is nyújtunk 12 férőhelyes bölcsődénkben.

Fontos feladatunk, hogy a gyermekek és szülők egyaránt szívesen lépjenek be, tartózkodjanak az intézményben, hiszen a napjuk nagy részét itt töltik, illetve legféltettebb kincsüket hagyják itt. Számos olyan rendezvény, program szerepel az óvoda életében, ami a szülők közreműködésére, részvételére is számít, ezzel is elősegítve a bizalommal teli, őszinte partnerként működő kölcsönös kapcsolatot szülő, gyermek és pedagógus között.

Célunk a jövőre nézve, hogy gyermekeink továbbra is egy barátságos, biztonságos környezetben töltsék napjaikat, hogy az intézmény a településen élő családok számára megbízható pontot jelentsen gyermekük óvodai nevelésében, hogy az eddig kialakult együttműködést fenntartsuk.

Orosházi Szandra

Munkatársaink:

Orosházi Szandra, intézményvezető, óvodapedagógus
Borsós Barbara, óvodapedagógus
Werstroh Jánosné, megbízott óvodapedagógus
Keszthelyi Luca, óvodapedagógus
Dékány-Bodony Éva, óvodapedagógus (jelenleg GYED-en)
Végh Viktória, bölcsődei szakmai vezető, kisgyermeknevelő
Lőrinc Erika, kisgyermeknevelő
Szőcs Alexandra, kisgyermeknevelő (jelenleg GYED-en)
Molnár Antalné, dajka
Vargyas Árpádné, dajka
Biszakné Finta Julianna, dajka
Vajda Gyöngyike, dajka

Támogató partnereink

• Szülői Közösség
  • MBM Stúdió
  • Hidas közseg
    Önkormányzata
  • Völgység Portál

Elérhetőségünk:

Cím:

H-7696, Hidas, Petőfi utca 2.

hidasiovoda@gmail.com

Telefon: